• Główna
  • O nas
  • SKLEP
  • Obrazki piaskowe
  • Multimedia
  • Kontakt

Obrazki piaskowe

Nasza firma proponuje Państwu unikalne pamiątki i upominki tzw. Ruchome Obrazy Piaskowe. Do tej pory w ofercie przemysłu pamiątkarskiego nie było upominków o tak uniwersalnym przeznaczeniu. Obrazki piaskowe swoja specyfikę zawdzięczają właściwościom, jakie posiadają i którymi potrafią na nas oddziaływać.

Sam obraz stojący statycznie nie przemawia do nas w takim stopniu jak wprawiony w ruch znajdujący sie w nim piasek. Jak sie okazuje, specjalnie dobrane zestawy kolorów nie tylko komponują wnętrza, ale także pozytywnie oddzialywuja na cały organizm człowieka.

 

obraze piaskowy

Budowa i działanie obrazka piaskowego

Obraz Piaskowy zbudowany jest z dwóch szyb sklejonych ze sobą z zachowaniem pewnego dystansu. Przestrzeń pomiędzy tymi szybami wypełniona jest trzema rodzajami kolorowych piasków i wodą. Hermetycznie zamknięte szyby umieszcza sie w ramach drewnianych, aluminiowych lub plastikowych. Aby uzyskać efekt usypywania konieczna jest poduszka powietrzna, która podtrzymuje piasek na całej długości obrazka. Poprzez szczeliny miedzy banieczkami powietrza przedostają się ziarenka piasku i opadając na dno tworzą niepowtarzalne piaskowe krajobrazy. Po przesypaniu sie całego piasku, kiedy stwierdzimy, ze powstały obraz nas nie zadowala, przekręcamy obraz na podstawce i wszystko zaczyna sie od nowa.

Nie ma możliwości powtórzenia sie takiego samego wzoru. Ciekawość następnego usypanego wzoru powoduje, ze Obraz Piaskowy "wciaga" wlasciciela do zabawy, czasami na dlugie godziny.

Piaskowe obrazy

Piasek opadając uruchamia cala gamę efektów, które w sposób bezpośredni (odbiór wrażeń estetycznych, obserwowacja ruchu przemieszczających sie ziarenek), jak i pośredni, wpływający na nasza podświadomość, dostarczają odbiorcy wielu wrażeń i powodują, że fascynuje on wszystkich niezależnie od wieku i płci.

Widok powolnego, miękkiego opadania ziarenek piasku, tworzącego fantastyczne rysunki oraz odpowiednio dobrany kolor wody i piasku, wprowadzają odbiorcę w stan odprężenia, relaksu i wyciszenia, wpływają kojąco na cały układ nerwowy i tym samym na stan całego naszego organizmu.

Opadający piasek tworzący fantastyczne, niepowtarzalne krajobrazy, rozwija wyobraźnie, pozwalając doszukiwać się sie w powstałym obrazie najprzeróżniejszych skojarzę i porównań. Doskonały sposób na odpoczynek i relaks podczas długiej pracy przy komputerze, oraz sposób na oderwanie dzieci od monitora i ekranu.

Z racji tych wszystkich zalet Obrazki Piaskowe to doskonały prezent czy upominek na każda okazje i dla każdego.

Chromoterapia

Miękki ruch opadającego w wodzie piasku i odpowiednio dobrany kolor wody, wprowadzają odbiorcę w stan odprężenia, relaksu i wyciszenia, wpływają kojąco na cały układ nerwowy i tym samym na stan całego naszego organizmu. Specjalnie dobrane zestawy kolorów nie tylko komponują wnętrza, ale także lecza kolorami. Metoda ta wykorzystywana jest w wielu gabinetach odnowy biologicznej oraz medycyny alternatywnej.