• Główna
  • O nas
  • SKLEP
  • Obrazki piaskowe
  • Multimedia
  • Kontakt

Kolor wody - chromoterapia

Nie ma żadnych wątpliwości, że przedmioty w naszym otoczeniu najbardziej oddziaływają swoją barwą, czyli promieniowaniem elektromagnetycznym o określonej długości fali. Nie jest nam obojętne w jaki sposób pomalujemy mieszkanie, jaki kolor dominuje w naszej garderobie, w jakim środowisku odpoczywamy. Intuicyjnie wyczuwamy dobroczynny wpływ koloru na nasz organizm.

Chromoterapia czyli leczenie kolorami polega na stosowaniu różnych barw w stanach chorobowych ciała i umysłu. Z punktu medycznego nie jest do końca wyjaśnione w jaki sposób kolory wpływają na nasz organizm. Uzdrowienia kolorami znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie. Dziś powracając do natury, chromoterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia. 

obrazki piaskowe,prezenty i upominki

Poniżej krótka charakterystyka kolorów dostępnych w naszych obrazach:

ZIELONY To kolor równowagi i harmonii, dlatego też ma bardzo duże znaczenie dla układu nerwowego, uspokaja, koi. Wskazany osobom przeżywającym depresje, cierpiących na zaburzenia nerwowe i bóle głowy. Reguluje pracę serca. Likwiduje zatory w naczyniach krwionośnych.

CZERWONY to barwa miłości. Rozgrzewa, ożywia, wzmacnia podnosi wydolność seksualną. Doskonały przy wszystkich postaciach chorób krwi. Zalecany przy chorobach wątroby, nadmiernym wychudzeniu organizmu, reumatyzmie, łupieżu chorobach skóry i braku apetytu. Wymarzony kolor dla osób o niskim ciśnieniu.

FIOLETOWY: Barwa ta działa szczególnie korzystnie na system nerwowy i wskazana jest dla osób zajmujących się pracą twórczą, którzy są często w stanie stresu i napięcia, przeciwdziała bezsenności, uśmierza newralgiczne bóle głowy, oczyszcza i ożywia krew. Stosowany w leczeniu ciężkich chorób zakaźnych, reumatyzmu i epilepsji. .

POMARAŃCZOWY: Kolor witalności i ciepła. Pozytywnie wpływa na układ oddechowy i procesy trawienia, zwalcza chroniczną bezsenność, zalecany przy osłabionej pracy serca, astmie, bronchicie i epilepsji. Nastraja optymistycznie i mobilizująco.

NIEBIESKI łagodzi wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen. Działa uspokajająco. Doskonały w stanach zapalenia i gorączki. Niebieski przede wszystkim leczy różnego rodzaju schorzenia gardła np.: chrypkę, zapalenie strun. Zwiększa produkcję białych ciałek krwi , uśmierza ból, zatrzymuje krwawienie.

ŻÓŁTY to kolor intelektu i mądrości. Działa inspirująco i pobudzająco. Reguluje system nerwowy, wspomaga leczenie cukrzycy, nerek. Pomaga przy przeziębieniu. Bardzo pomocny przy leczeniu niestrawności i zaparciach. Usuwa objawy pieczenia oczu, kłucia i zjawiska "rozlewania się liter".

BEZBARWNY: W tym przypadku woda pozostaje nie zabarwiona.Taki obrazek w swoim działaniu pozostaje neutralny.